wtorek, 13 grudnia 2016

Wpatrzona w ekran #10 Filmy z piłką nożną w tle 2

   Nasza reprezentacja w piłce nożnej, jest już po czterech meczach w eliminacjach do Mistrzostwa Świata 2018, z 10 punktami na koncie! Są na pierwszym miejscu i teraz bezpiecznie zimują.
    Dopiero za kilka miesięcy walczą o więcej, więc z tego powodu chciałabym wam przedstawić kolejną część filmów z piłką nożną w tle, wszystko dla umilenia czasu, ale również dla tego, by nadrobić filmy warte obejrzenia! A może kogoś zainspirują do dążenia ku spełnieniu marzeń, czy również będzie walczył o więcej! A może część z was zacznie śledzić, na bieżąco, poczynania piłkarzy.

Kibicujecie naszym?
A może jakiemuś klubowi w innych pucharach?


1. Wspólna pasja: Fifa/ United PassionFilm z 2014 roku, który opowiada o początkach stowarzyszenia Fifa. 
To idealny film dla kogoś, kto interesuje się piłką nożną, a zwłaszcza Mistrzostwami Świata.

2. Mean machine/ Mecz ostatniej szansyByły piłkarz, trafia do zakładu karnego, podejmuje się trenowania drużyny skazańców. Celem jest wygranie meczu ze strażnikami. 

3. Być jak Kazimierz Deyna
Kazik rodzi się w tym samym dniu, w którym Kazimierz Deyna strzela gola w meczu z Portugalią. Mimo takiego znaku, chłopak nie ma talentu do gry w piłkę nożną, więc szuka swojej własnej drogi. 

4. Football Factory Film oparty na podstawie powieści Johna Kinga "The Football Factory''. 
Głównym bohaterem jest Tommy Johnson, którego życie koncentruje się na sobotnich imprezach z kumplami, narkotykach i skopaniu komuś tyłka. Film ukazuje bolesną wizję współczesnej Anglii, takiej której nie znasz. 

5. Brat/ Hermano Ten film, to jeden z najbardziej wzruszających sportowych filmów jakie kiedykolwiek widziałam. Kocham ten film za wspaniałą historię, która sprawi, że każdy uroni choć jedną łzę, za braterską miłość oraz sport, który tutaj jest nieodłączną formą szczęścia. 

6. Golden shoes Wspaniały film dla młodszej widowni, ale nie tylko. Historia mówi nam, by zawsze dążyć do spełnienia marzeń oraz do celu, który sobie wyznaczyliśmy. Choć w dążeniu do tego musimy mieć tą iskierkę. 

7. Ucieczka do zwycięstwa/ Escape to VictoryFilm, który zarówno opowiada o sporcie, jak i w minimalnej części o historii. 
Uwielbiam ten film za wszystko, szczególnie za to, iż jest stary, ale zawiera niesamowitą historię. 
W filmie występują gwiazdy światowej piłki nożnej, tacy jak Kazimierz Deyna.
Myślę, że to świetny film dla każdego fana piłki nożnej. 

8. Piłkarski poker "Piłkarski poker", to film z 1988, który opowiada o prezesach klubów piłkarskich, którzy zawiązują "spółdzielnię", dzięki której będą decydować o wynikach rozgrywek. 

9.  Skrzydlate świniePo raz kolejny film kibicowski, ale tym razem polski. Jeszcze go nie oglądałam, ale wielu moich znajomych mówi, iż to jest świetny film, wart obejrzenia. 

10. Boisko bezdomnych
Młody reprezentant polski doznaje kontuzji, jego marzenia o wielkiej karierze kończą się i zostaje nauczycielem wychowania fizycznego, ale mierzy wyżej!
Fantastyczny film, który warto obejrzeć i dostrzec, że Polacy również potrafią tworzyć świetne i bardzo motywujące filmy. 

1 komentarz:

  1. Nie jestem fanka pilki noznej ani polskich filmow ale przedstawilas to bardzo ladnie i zacheca mnie to aby zobaczyc te filmy! Buziaki :)

    http://caiawichowska.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń