środa, 7 grudnia 2016

"Kamil Glik. Liczy się charakter" Michał ZichlarzKamil Glik. Liczy się charakter
Autor: Michał Zichlarz
Wydawnictwo: Sine Qua Non/ SQN
Wydanie polskie: 2016
Liczba stron: 331
   Ta książka, to opowieść o życiu polskiego piłkarza Kamila Glika. Jego losach, od najmłodszych lat. To opowieść o jego karierze oraz o tym, jak dążył do spełnienia swoich marzeń i celów. Wszystko to, co już osiągnął zawdzięcza ciężkiej pracy, wytrwałości, cierpliwości oraz swojemu charakterowi.

   Kamil Glik to piłkarz reprezentacji Polski, zawodnik AS Monaco, były zawodnik i zarazem kapitan Torino, gdzie kibice go uwielbiają oraz szanują za waleczność na boisku oraz oddanie dla zespołu. Te cechy posiada nie tylko w swoich, byłych klubach i obecnym, lecz również przenosi je do Reprezentacji Polski. 

   Kamil Glik, dzisiaj jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski. Lecz przed sobą ma nadal wielkie cele. 

Tumblr

  "Kamil Glik. Liczy się charakter" nie jest książką, w której dokonywane są szczegółowe analizy meczy, w których występował zawodnik. Jest to książka, która ukazuje drogę, którą musiał przebyć młody piłkarz, by znaleźć się w miejscu, w którym jest aktualnie. 
  Książka została podzielona na trzy części. Pierwsza część opowiada o początkach kariery Kamila Glika, druga o życiu piłkarza we Włoszech. Zaś trzecia część całkowicie została poświęcona Reprezentacji Polski. Oznacza to, iż ta pozycja jest biografią, lecz wciąż niedokończoną, historia nadal się tworzy, piłkarz nadal pokazuje swój talent i zachwyca fanów AS Monaco. 
   Autor oprócz ukazania rąbki życia głównego bohatera, pokazuje jak zostały przezwyciężane wszelkie bariery, dążeniem do celów oraz ciężką pracą, która przyczyniła się do tego, gdzie teraz jest Glik. 
   Pozycja mówi o tym, że nie ma piłkarza idealnego w każdym calu, który składa się w 100% z talentu i dzięki niemu osiągnie wiele. Do ostatecznego sukcesu dochodzi się nie tylko dzięki talentowi, ale również poprzez ciężką pracę. To ciągłe udoskonalanie siebie, systematyczność i konsekwencja w swoich poczynaniach, zapewnia sukces. Tumblr

  W 2013 roku, Kamil Glik wystąpił z kapitańską opaską jako zawodnik Torino, w meczu przeciwko Milanowi. Na opasce wydrukowaną miał flagę Polski, herb Piasta oraz imiona najbliższych. Sam pisał o tym "Na specjalne mecze jest robiona specjalna opaska. Po sezonie trafi ona na aukcję, a wylicytowane pieniądze zostaną przeznaczone na cel charytatywny". Ten fakt wskazuje na to, iż piłkarz nie zapomina o tym, skąd pochodzi, ale również o tym, że jest gotów pomagać innym...   Czy to był szczyt kariery piłkarza? 
Nie! Ciągle pnie się coraz wyżej, nie zapominając o tym, skąd pochodzi. Kolejne części książki również to pokazują, że nigdy się nie poddaje, ciągle mierzy wyżej i wyżej. Tak samo zachowuje się na boisku, do ostatniej minuty, a nawet sekundy, wierzy w zwycięstwo swojego klubu, jak i reprezentacji. On sam walczy, o to, by wynik był korzystny dla nas, nie dla przeciwnika. Jego zaciętość na boisku pokazuje każdy mecz, co podoba się fanom, a zwłaszcza fanom Torino, którzy uwielbiali Glika, właśnie ze względu na jego charakter na boisku. O piłkarzu raper Willie Peyote napisał piosenkę, którą możecie znaleźć na YouTubie, a tutaj wstawiam cytat: "[...]Pieprzyć radykalny szyk, pozostaniemy hardkorowi jak Kamil Glik." 


Tumblr
    Ta książka pokazuje prawdziwe życie każdego piłkarza.
To jak muszą ciężko pracować, by coś osiągnąć, by spełnić swoje marzenia. 
Jakie bariery muszą pokonać, by robić to co kochają.
Moim zdaniem każdy sportowiec, a szczególnie piłkarze, są wzorami do naśladowania, nie tylko w kierunku zawodu. Swoją wytrwałością, charakterem oraz pracą motywują do działania, by spełniać swoje marzenia i nie pozwolić nikomu ich odebrać. 

   Myślę, że historia Kamila Glika zaciekawi każdego fana piłki nożnej oraz młodych chłopców, którzy chcą robić to co On. Uważam, że Kamil Glik, tak jak Błaszczykowski, czy Lewandowski są wzorami do naśladowania dla młodych sportowców, ale również dla fanów piłki, którzy dzięki ich historii mogą zmotywować się do działania, podążania swoją drogą i pokonywania kolejnych barier, by ostatecznie spełnić marzenia. 
Tumblr

"W jakimś sensie Euro 2016 to na pewno spełnienie marzeń. Tym bardziej, że nie udało mi się zagrać na mistrzostwach Europy przed czterema laty. Mam nadzieję, że to nie będzie mój jedyny turniej. Marzeniem jest zagranie na mundialu w Rosji w 2018 roku i na kolejnych >objazdowych< mistrzostwach Europy. Tym bardziej, że ten awans bardzo smakował. To było naprawdę coś."

1 komentarz:

  1. Glik nie należy do moich ulubionych zawodników polskiej reprezentacji, ale z chęcią przeczytałabym jego biografię :)
    paulan-official-blog.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń