niedziela, 13 listopada 2016

#2 Wywiad z...

  Przepraszam, że przez długi czas nie była obecna i aktywna na blogu, lecz ciągle brakowało mi motywacji i czasu. Myślę, że teraz powracam na dobre. A naszą kolejną przygodę zacznę od mojej najnowszej serii "Wywiad z..." Przypomnę wam o wcześniejszym wywiadzie, który przeprowadziłam z Damianem- blogerem, który nosi pseudonim Dragon.


  Dzisiejszy wywiad będzie również z osobą, która pisze opowiadania, lecz tym razem będzie to dziewczyna- Ewa, podpisująca się jako Mint_love, pisząca opowiadania lub jak wolicie Fanfiction, na wattpadzie. "Książki", które pisze mają tematykę sportową, a głównymi bohaterami są Arkadiusz Milik i Bartosz Kapustka. Moją uwagę, zwróciła swoim opowiadaniem pt. "Jesteś moim przeznaczeniem", na które serdecznie zapraszam. Uważam, że ta historia jest świetna i po dopracowaniu mogłaby być idealnym materiałem na książkę. Zachwyciła mnie swoim pomysłem na tę opowieść i wtedy pomyślałam, czy nie fajnie byłoby poznać jej historię i powód, dlaczego zaczęła pisać? 
  I w taki sposób powstał pomysł na wywiad, bo to, co jest twoim hobby i to, co lubisz trzeba łączyć, by czuć się szczęśliwym i spełnionym. 

tumblr

1. Może zacznę od prośby byś opowiedziała coś o sobie. Co robisz na co dzień? 
  Mam na imię Ewa, mam 22 lata, na co dzień pracuję, odbywam staż, więc od poniedziałku do piątku pracuję. Pracuję jako pracownik biurowy, ale po pracy lubię się odstresować, a pisanie świetnie mnie relaksuje.

2. Jak długo piszesz opowiadania i jak łączysz pisanie z życiem prywatnym? 

  Zaczęłam pisać opowiadania już w gimnazjum, czyli w wieku 14, 15 lat, ale nie publikowałam ich, później zrezygnowałam z pisania. W szkole średniej, na nowo zaczęłam pisać. Pisanie miało pomóc mi samej, miało przynieść ulgę… Tak się stało. Kiedy zaczęłam publikować moje opowiadania na wattpadzie nie miałam pojęcia czy komuś z czytelników się spodobają…Lubię książki, które posiadają wartościowe przesłanie. Sama staram się pisać moje książki z przesłaniem. Zanim zaczęłam publikować książki na wattpadzie, prowadziłam bloga z opowiadaniami. Kiedy zdecydowałam się na napisanie własnej książki i opublikowanie jej miałam nadzieję, że pomoże mi to uporać się z przeszłością i pomogło! Czasem warto coś przelać na papier, bo może nam to pomóc. Później odkryłam w sobie, że pisanie to moje hobby, a nawet pasja. Cieszę się, jeśli moje opowiadania spodobają się czytelnikom, każdy komentarz, czy gwiazdka, dają mi wiele radości i satysfakcji, że robię coś fajnego i że ludzie chcą to czytać. 
  Czasem ciężko to połączyć, ale staram się tak poukładać swój czas, jeśli mam taką możliwość, żeby znaleźć czas na wszystko.   

3. Czym jeszcze się zajmujesz oprócz pisania? Jakie masz hobby?

  Moim drugim wielkim hobby jest muzyka, uwielbiam słuchać muzyki, towarzyszy mi wszędzie! W pracy, w domu, kiedy piszę opowiadania, często robię to przy muzyce. Lubię też śpiewać, ale nigdy nie ćwiczyłam swojego głosu. Czasem zdarza mi się również napisać wiersz.

4. Czy uwielbiasz pisać i skąd bierzesz wenę? 

  Pisanie to mój sposób na życie. Kocham pisać, kiedy mogę usiąść i napisać coś nowego, cieszę się z tego! Pisanie pozwala mi się odstresować po ciężkim dniu w pracy, czy poprawić sobie humor. W książkach może zdarzyć się wszystko, wystarczy tylko mieć pomysł na opowiadanie i pisać!


5. Czerpiesz pomysły, czy inspirację z czytanych książek lub oglądanych filmów? 
  Czasem zdarza się, że czerpię inspirację z przeczytanych książek. 


tumblr
6. Czy ktoś "popchnął" Cię ku pisaniu? 
  Nie, nikt nie „popchnął” mnie do pisania... Mam bardzo bujną wyobraźnię i postanowiłam to wykorzystać… Kiedy pierwszy raz usiadłam nad kartką papieru, byłam młoda i nie doświadczona. Teraz jestem już trochę starsza, przeżyłam już naprawdę różne sytuacje i nabrałam trochę doświadczenia, chociaż nie jest ono jakieś imponująco duże, ale jakieś już jest. 

7. Czy aktualnie masz kogoś do pomocy przy opowiadaniach? Przykładowo, czy ktoś poprawia za Ciebie błędy? 

  Stałej jednej osoby do pomocy nie mam, ale jeśli czasem nie mam pomysłu to proszę o pomoc moje koleżanki, a one zawsze mi pomogą. Poradzą, dają cenne wskazówki i jestem im za to bardzo wdzięczna! Dziękuję Wam!

8. Gdy trafisz na nowe opowiadanie np. na wattpadzie, zwracasz uwagę na wygląd okładki? Uważasz, że jest ona ważna? Czy może ważniejsza jest treść, czy krótki opis na początku?

  To zależy czasem zaciekawi mnie tytuł, czasem okładka, ale najważniejsza jest dla mnie treść i przekaz książki. Książka musi mieć w sobie to „coś” co, mnie zaciekawi np. fabuła, styl pisania. Każdy z autorów ma swój własny styl i to jest super!


9. Jak traktujesz pisanie? Jako rozrywkę lub hobby, czy jako przyszłą pracę?

  Pisanie traktuję jako hobby, ale marzę o wydaniu swojej własnej książki. Chciałabym bardzo wydać coś własnego. 


tumblr
10. Co Cię zainspirowało do tworzenia takich historii i kiedy zacząłeś je pisać?
  Jeśli chodzi o historię o tematyce sportowej, to zainspirowało mnie Euro 2016. Mecz Polska- Portugalia. Wtedy też przekonałam się do kibicowania naszym piłkarzom! Wcześniej piłka nożna zupełnie mnie nie interesowała…Aby pisać książki o takiej tematyce musiałam się dokształcić…Ciągle się dokształcam. Kupiłam i przeczytałam książkę o naszym kapitanie Robercie Lewandowskim i bardzo mnie zaciekawiła. Mam w planach przeczytać jeszcze książkę o Kubie Błaszczykowskim i Kamilu Gliku.

tumblr
11. Skąd pomysł na takie opowieści, które możemy znaleźć na twoim koncie, na wattpadzie? 
  Inspirowało mnie Euro, później w mojej głowie pojawił się pomysł na fabułę, poukładałam sobie wszystko w głowie i zanim jeszcze opublikowałam pierwszy rozdział zapytałam o opinię koleżankę, która zawsze dzielnie wszystko mi tłumaczyła i wprowadzała do świata footballu. Dziękuję Ci! 

12. Dlaczego to właśnie Milik i Kapusta są głównymi bohaterami twoich opowiadań? 
  Tak na prawdę zanim zaczęłam pisać książkę zastanawiałam się kto, by najbardziej pasował na głównego bohatera i tak pomyślałam, że obaj piłkarze idealnie pasują, bo jesteśmy w podobnym wieku, więc będzie mi prosto wykreować sobie ich postacie. Mam nadzieję, że nie wyszło mi to najgorzej. 


tumblr
13. Czy po twoich opowiadań można wnioskować, iż jesteś wielką fanką piłki nożnej? Czy może interesujesz się nią okazyjnie?
  Do wielkiej fanki dużo mi brakuje, ale zaczęłam się nią interesować i często dopytuje koleżanki o zasady panujące w piłce nożnej i staram się cały czas pracować nad stylem pisania, wprowadzać ciekawe wątki. 

14. Chciałabyś wcielić się w rolę, którejś bohaterki z twoich opowiadań?

  Szczerze mówiąc każda bohaterka mojej książki ma jakieś cechy charakteru, które ja posiadam. Myślę, że Klara z „Miłość ich połączyła” albo Natalia z „Jesteś moim przeznaczeniem” są podobne do mnie. Mogłabym się w te postacie wcielić.

15. Czy znajomi i rodzina wiedzą o tym, że piszesz na wattpadzie? Jeśli tak, jak na to zareagowali? 
  Niektórzy moi znajomi wiedzą. Wspierają mnie, twierdzą, że mam talent, pomagają i dzięki nim cały czas staram się pracować nad opowiadaniami, żeby były coraz lepsze. Jestem bardzo krytyczna dla siebie i zawsze wydaje mi się, że nowe części opowiadania mogłyby być lepsze.  

16. Czy masz receptę na to, by twoje opowiadanie było czytane? 
  Uważam, że najważniejsza jest treść i przesłane, dlatego staram się, żeby moja książka miała wartościowy przekaz. Lubię też wprowadzać ciekawe wątki, które pokazują prawdziwe życie. 

17. Masz jakieś rady dla początkującego "pisarza"? 
  Na pewno powinien pisać! Jeśli czuje, że to coś co sprawia mu radość to nie powinien z tego rezygnować! Pisanie rozwija, odkryłam to i naprawdę polecam każdemu. Dzięki za udzielenie odpowiedzi i życzę wielu sukcesów w twojej twórczości.

Dziękuję za pytania. Mam nadzieję, że nie zanudziłam Was i że wywiad choć trochę był ciekawy. Pozdrawiam serdecznie.


Na koniec zapraszam was na opowiadania Ewy. 
"Jego dziewczyna nakrzyczy na nią... Arek poda jej pomocą dłoń... Bartek dzięki niej coś zrozumie... Gdy Natalia zjawi się w ich życiu- wszystko się zmieni... Czy któryś z nich zagości w jej życiu na dłużej? 
Odpowiedź znajdziecie czytając książkę! 
Zapraszam do lektury i komentowania!
Emocje gwarantowane!"

1 komentarz:

  1. Cześć, chciałam Cię zaprosić na KONKURS na moim blogu!
    Do wygrania świetna nagroda! Na pewno umili Ci świąteczne wieczory, a może przyda się na prezent dla bliskiej osoby? :)

    KONKURS
    ALEXANDRAK-BLOG.BLOGSPOT.COM    OdpowiedzUsuń